+48 17 22 96 606 | sekretariat@chmielnik.pl

Dożynkowa biesiada w Borówkach


autor: Halina Borowska
Dożynkowa biesiada w Borówkach 
Dożynkowa biesiada w Borówkach 
Dożynkowa biesiada w Borówkach 

Dożynkowa biesiada w Borówkach

19 sierpnia 2018 r. zgodnie z wieloletnim zwyczajem członkinie KGW w Borówkach zaprosiły na dożynkową biesiadę z orkiestrą i tańcami.

Wcześniej na uroczystej mszy dziękczynnej zostały poświęcone wieńce dożynkowe, które przyniosły do kościoła nasze gospodynie, strażacy i dziewczęta. Poświęcone wieńce z barwami narodowymi prezentowały się potem pięknie w sali Domu Ludowego. Nasi goście jak zwykle dopisali, a byli to: Wójt Gminy Chmielnik Krzysztof Grad z rodziną, Przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Drążek, sołtysi i przedstawiciele stowarzyszenia Nasza Wola z Woli Rafałowskiej oraz nasze koleżanki z KGW w Chmielniku, Zabratówce i Błędowej Tyczyńskiej. Gościliśmy także państwa Kurków, naszych lekarzy z Ośrodka Zdrowia w Chmielniku oraz księdza kanonika Władysława Mazepę, który wygłosił przemówienie na temat trudnej pracy rolników. Gości poczęstowano poświęconym chlebem, a zespół "Pogórzanki" z Zabratówki zaprezentował piękne piosenki ludowe.
 
Nasze gospodynie zadbały, aby na stołach nie zabrakło niczego naszym gościom- było więc danie obiadowe z deserem, nasze lokalne przysmaki z kapuśniaczkami, proziakami, drożdżowymi rogalikami, pierogami, bigosem i barszczem oraz inne smakołyki z własnych produktów. Śpiewano biesiadne piosenki, były tańce w parach i grupowo do późnych godzin wieczornych.

Mamy nadzieję, że nasi goście miło spędzili czas dożynkowej biesiady w Borówkach.

Halina Borowska

2018 Gmina Chmielnik.
Wszelkie prasza zastrzeżone
  • Data aktualizacji: 2021-01-26 13:57
  • |
  • Licznik odwiedzin: 729 450