+48 17 22 96 606 | sekretariat@chmielnik.pl

Infrastruktura sportowa Gminy Chmielnik


Infrastruktura sportowa Gminy Chmielnik

 

Infrastruktura sportowa Gminy Chmielnik powiększyła się o kolejne boisko sportowe. Wybudowano je przy Szkole Podstawowej  Nr 1 i Gimnazjum w Chmielniku. Jest to boisko wielofunkcyjne o wymiarach 22 m x 44 m, z nawierzchnią poliuretanową, ogrodzone i oświetlone, przystosowane do gry w piłkę siatkową, koszykową, ręczną oraz tenisa ziemnego. Koszt realizacji przedsięwzięcia wyniósł 438 427 zł. Gmina uzyskała dotację na realizację zadania w wysokości 180 500 zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu „Budowa wielofunkcyjnych boisk sportowych ogólnie dostępnych dla dzieci i młodzieży.”
Oficjalne otwarcie obiektu nastąpiło 17 listopada 2010 r. Dokonano go przy współudziale przedstawicieli biura Wojewody Podkarpackiego i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Wójta Gminy Chmielnik, Dyrektorów i nauczycieli szkół, Proboszcza Parafii Chmielnik, Radnych i Sołtysów Gminy oraz młodzieży szkolnej. Podczas uroczystości  zostały wręczone dyplomy za udział w konkursie poezji i prozy na temat sportu w ramach programu „Trzymaj formę”. Na koniec szkolni sportowcy rozegrali inauguracyjny mecz piłki siatkowej.
Mamy nadzieję, że młodzież będzie często korzystać z obiektu, a sportowe hasło „wygrywa ten, kto walczy fair play” będzie jej przyświecać nie tylko na boisku.


 

 

 

  
 

2018 Gmina Chmielnik.
Wszelkie prasza zastrzeżone
  • Data aktualizacji: 2021-01-26 13:57
  • |
  • Licznik odwiedzin: 729 463